5 lekcí osobního rozvoje pro autentický život

Osobní rozvoj | Apas.cz

Osobní rozvoj | Apas.cz

“Ale pochopil jednu věc: rozhodování bylo jen počátkem věcí. Když se někdo rozhodne, doslova se potápí do silného proudu, který ho přivede na místa, o kterých se mu ani nesnilo, než se poprvé rozhodl.”

    Paulo Coelho, Alchymista

 

Lekce č. 1

Osobní rozvoj a učení jsou možné jen prostřednictvím akce. Vše, co potřebujeme vědět, se naučíme během své cesty

Můžeme poslouchat rady a doporučení druhých. Můžeme “vykolejit” z dráhy svého života. Přesto nás to na správnou cestu (nebo navrácení na ni po uklouznutí) táhne samo. I bez doporučení ostatních. Jsme vedeni správným směrem. Každý člověk, zkušenost, překážka i omyl na naší životní cestě jsou tu k našemu osobnímu růstu. Můžeme cítit, jak se nám život rozbíjí pod nohama, ale to je ve chvílích, kdy se “znovu rodíme”. V těchto těžkých chvílích se skrývají ty nejmocnější životní lekce.

Lekce č. 2

Celý vesmír vám brání svou pomocí dosáhnout toho, co chcete

Když víte, co chcete, celý svět bude kout pikle proti vám, aby vám jimi pomohl toho dosáhnout. Nedovolte ostatním rozhodovat za vás. Vy víte co a jak. Vy víte, co chcete. A všechny potřebné odpovědi nosíte ve svém srdci. Svět vám (i prostřednictvím překážek) chce jen pomoci.

Lekce č. 3

Kde je srdce, skrývá se poklad. Najít poklad znamená dát smysl všemu, co jsme se naučili během cesty

Vesmír nás vždy směřuje k naší cestě. A nasloucháme-li svému srdci a intuici, nikdy z té cesty nesejdeme. Srdce je posvátným chrámem, v němž tkví veškerá moudrost, kterou hledáme. Skrývá se v něm onen poklad, který odpoví na veškeré naše otázky.

Lekce č. 4

Osvojme si jazyk entuziazmu a věcí uskutečněných s láskou a účelem – jako součást hledání toho, v co věříme, co chceme

Žijme přítomností a nasloucháním toho, co chceme slyšet. Ani není potřeba hledat nějaký speciální účel. On už sám čeká, abychom ho objevili a (vy)slyšeli.

Lekce č. 5

Je to ta možnost mít sen, co dělá život tak zajímavým

Nikdy neříkejme ne snění. Vizualizujme si vše, co chceme. Sny se poté stanou, jen se soustřeďme na všechna požehnání, které nám přináší každý jednotlivý den našeho života.

 

Máte chuť a odvahu vydat se na tuto cestu? Budete na ní objevovat znamení, která vás povedou k tomu, co chcete. Tak jim naslouchejte. Nebojte se, buďte stateční, rozhodněte se a vězte, že to všechno pracuje pro vás. Sledujte a poslouchejte své srdce.

 

Potřebujete pomoci na startu cesty nebo v jejím průběhu? Zkuste kurzy na rozvoj emoční inteligence

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů