“Už neskáču lidem do řeči, píšu si poznámky, abych nezapomněl.“
„Umím říct, co si myslím bez strachu z názoru ostatních.“
„Konečně myslím i na sebe. Lépe si organizuji práci. Stres mě už nedožene…. “
I tohle jsou reakce účastníků kurzu emoční inteligence po absolvování Rozvoje osobní zralosti a autority v obchodní praxi. Je to tak, emoční inteligence je naší nedílnou součástí. Má vliv na naše jednání, úspěchy, neúspěchy i životní spokojenost. Podívejte se, jak se zlepšily kompetenční schopnosti účastníků kurzu po dvou měsících od ukončení projektu.
Samotné školení vychází z kompetenčního modelu Dana Golemana. Od porozumění emočnímu světu, přes zvládání mezilidských vztahů až po získání osobní emoční moudrosti.
Test sadou otázek zjišťuje schopnost člověka vyznat se ve svých emocích, ovládat je, orientovat se v mezilidských vztazích a také je tvořit. Mezi hodnocené kompetenční oblasti patří celková emoční inteligence, internalita (schopnost převzít zodpovědnost a mít život ve vlastních rukou), morálka, jednání s lidmi, stresová odolnost, celková životní spokojenost, neverbální komunikace. Podívejte se na rozdíly hodnot před a po ukončení projektu.
Účastníci hodnotili před a dva měsíce po ukončení projektu “Rozvoje osobní zralosti” úroveň svých emočních kompetencí. Měli očíslovat kompetence ve škále 0-10, přičemž 0 = vůbec neumím, 10 = umím tak, že více nepotřebuji. A výsledek?
↑ Úroveň sebeuvědomování se zlepšilo v průměru o 30%.
↑ Schopnost sebemotivace stoupla o 10%.
↑ Sebeovládání zvládali účastníci až o 60% lépe než před kurzem.
↑ Schopnost empatie vystoupala o 30%.
↑ V sociálních dovednostech posílili účastníci svou kompetenci o 30%.
Zajímalo nás, co se v životě účastníků změnilo po absolvování kurzu. Jak se jim daří v práci (možná i osobním životě). Jak vidí a cítí přínos absolvovaných šesti dnů s kurzem Rozvoje osobní autority v obchodní praxi.