Jak zvýšit obchodní a prodejní dovednosti? Získáním a posílením sebedůvěry

Emoce… Racio… obě tyto složky dohromady tvoří základ pro lidské rozhodování. Pro obchodníka je nezbytné, aby měl tento základ silný jako dub, aby obě složky koordinovaly v harmonické, vyrovnané spolupráci. Zásadní atributy opravdového obchodníka?  

Nulová sebedůvěra? Posilte komunikační a prezentační dovednosti

Mnoho lidí kráčí životem s těžkým rancem pochybností o sobě samém, který ho pomyslně tíží a táhne k zemi. Ta tíha z nich vysává radost a brání jim v rozletu a možnosti vidět vlastní plný potenciál. Takto těžko se tu a tam cítí každý z nás – potíž je, že někteří se tak cítí v podstatě stále. Hluboko uvnitř tím, jak o sobě pochybují, přesvědčují sami sebe o tom, že postrádají kvalitu nezbytnou pro úspěch – nejen v osobním životě v soukromých vztazích, ale také v kariéře obchodníka, v pracovních sociálních vazbách. To neustálé pochybování o sobě sama se pak stává jakoby seberealizujícím proroctvím!

Vědomým tréninkem emočních dovedností prodejce může rozvinout svou emoční inteligenci a komunikaci správného obchodníka. Najednou uvidí cestu i cíle před sebou jasným zrakem. Získává potřebnou (sebe)důvěru, která pomáhá vytvářet pozitivnější prožitky a život jako takový. Tato důvěra je tím úžasným pocitem, který dělá ony rozdíly mezi nejistotou a naopak pocity vnitřní síly.

Kurzy obchodních a prodejních dovedností

Tento pocit síly pak pomáhá cítit se obecně skvěle. Podporuje rozhodovací dovednosti, lidé (nejen) při obchodním jednání se cítí přitahováni, poslouchají vás. Také bojujete s nízkou sebedůvěrou? Není to nic pevně daného, neměnného! Můžete změnit způsob, jak uvažujete sami o sobě. Zanechte pochyb o sobě, získejte zdravou sebedůvěru.

Jak na to?

  1. Rozlučte se s přehnanou, neustálou sebekritikou.
  2. Vystupujte cíleně tu a tam ze své komfortní zóny.
  3. Buďte bezvýhradně sami sebou, nebojte se odsudku ostatních.
  4. Smýšlejte o sobě a priori sebevědomě, dokud se tak nezačnete cítit!

 

  • Přihlásit se k odběru novinek
    Vaše osobní údaje budeme (APAS akademie osobního rozvoje) zpracovávat pouze za účelem zasílání emailových newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti osobního rozvoje a růstu v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Osobní údaje zpracováváme podle těchto zásad.
  • Rubriky