Recenze knihy
13 věcí, které psychicky silní lidé nedělají
Amy Morinová

Klíčovou kompetencí rozvoje emoční inteligence je mentální síla, která nám také pomáhá zvyšovat naši odolnost, nezlomnost, houževnatost, cizím slovem resilienci.

13 věcí, které psychicky silní lidé nedělají - Amy Morinová

Není pravdou, že lidé jsou buď psychicky silní, nebo psychicky slabí. Každý má mentální sílu na určité úrovni, ale vždy jsou možnosti ke zlepšení. A ty právě nabízí Amy Morinová v této skvělé knížce.

Dozvíte se, jak rozvíjet mentální sílu, která vám pomůže lépe se vypořádat s obtížemi, které vám přinese život. Dodá vám větší stresovou odolnost, posílíte životní spokojenost a zlepší se vaše výkonnost.

A jak toho docílíte?

Tím, že přestanete dělat 13 věcí, které psychicky silní lidé nedělají, mezi něž patří:

  • Nemarnit čas sebelítostí

  • Nesnažit se každého potěšit

  • Neočekávat okamžité výsledky

Toto je opět jedna z těch knížek, o které lze říct, že kdekoli ji namátkou otevřete, tam užitečné moudro. Například listuji:

  • Můžete uspořádat hezký večírek, ale neovlivníte, jestli se všichni dobře baví“,
    “Můžete rýpat, prosit a vyhrožovat, ale partnera nepřinutíte, aby se choval jinak“
    (str.88 kapitola – Vytvořte si vyvážený smysl pro kontrolu)

  • Cítíte se odpovědni za to, co jiní lidé cítí“, „Představa, že by se na vás někdo zlobil, vám způsobuje nepříjemné pocity“ (str.101 kapitola – Příznaky snahy někoho potěšit)

  • Uvědomte si, jak je setrvávání v minulosti ve srovnání s pokračováním v cestě emocionálně náročné“ (str.149 kapitola – Nedovolte minulosti aby vás zdržovala)

Každá ze 13 kapitol je ukončena souhrnem toho, co pomáhá a co škodí. Stačí najít vůli to začít dělat a váš život bude přesně tím, čím chcete aby byl.